Biffy Clyro

Simon Neil

23. prosince 2009 v 22:44 | Nikki & shi_sha

Biffy Clyro budou předskakovat Muse na Evropském Tour

17. září 2009 v 18:56 | Nikki & shi_sha
Jéé v týhle sestavě bych je brala i u nás:D
Rocková ABBA:Biffy Clyro -Who´s Got A Match?

6. září 2009 v 10:00 | Nikki & shi_sha


TEXTY níže

Biffy Clyro-That Golden Rule a koncert v Praze

1. září 2009 v 20:47 | Nikki & shi_sha
Doporučuji poslechnout až do konce,ten jepřenádherný:)
A mimochodem tato kapela k nám do ČR zavítá 2.12. 2009
Jdete na ně někdo?


V kruzích fanoušků skotské kapely Biffy Clyro je aktuálně očekávána její pátá studiová deska, jejíž termín vydání je předběžně ohlášen na říjen. Záhy bude následovat koncertní turné, v jehož rámci se skupina 2. prosince zastaví i v pražském Lucerna Music Baru.

Biffy Clyro se dali dohromady v polovině devadesátých let. V kapele mladých dorostenců se tehdy zpěvu a kytary ujal Simon Alexander Neil a sestavu doplnila dvojčata James a Ben Johnstonovi.
První nahrávky zachycují celkem věrně zvuk, který se Biffy Clyro rozhodli razit. Nejsilnějším vlivem je tu jistě americký alternativní rock z počátku 90. let v čele s legendární Nirvanou. "Na začátku jsme zněli jako každá běžná kapela, která poslouchala Nirvanu. Bavilo nás objevovat možnosti kytarových pedálů. Pak jsme šli víc do punku, prostě nám chvíli trvalo, než jsme se našli. Nejdřív člověk chce znít jako jeho oblíbená skupina a až pak si uvědomí, že by sám mohl stát svojí nejoblíbenější kapelou," poznamenává k začákům Biffy Clyro frontman Simon.

Postupem času Biffy Clyro upevnili svou pozici v rockové lize a odehráli společná turné mimo jiné s Red Hot Chilli Peppers, The Who, Rolling Stones, Muse nebo Bloc Party. Jejich zatím poslední vydanou deskou je předloňská Puzze.

Vstupenky jsou k dostání v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 300 Kč (+ popl.), na místě pak za 400 Kč.
 
 

Reklama